Dlaczego mam fioletowe sutki?

Witam. Zauważyłam od jakiegoś czasu że moje sutki są ciemne ,wręcz fioletowe . Nie jestem w ciąży ,ginekolog nie wykrył zmian podczas badania ,USG piersi również prawidłowe . Czy mam się martwić że szczyt brodawki sutkowej ma taki kolor ? Co może być powodem tego zabarwienia skoro badania są w normie ?
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w większości przypadków sutki zmieniają swoje zabarwienie u kobiet ciężarnych. Skoro jednak wyklucza Pani ciążę, przyczyny należy szukać gdzie indziej. Innym powodem mogą być zaburzenia hormonalne, dlatego warto udać się do lekarza i skontrolować poziom hormonów.

Brodawki mogą stać się ciemniejsze także na skutek antykoncepcji doustnej lub przed menstruacją. Oczywiście jest to objaw przejściowy. Prawdopodobnie problem ten nie stanowi powodu do niepokoju, gdyby jednak zabarwienie nadal się utrzymywało, można pomyśleć o ponownej wizycie u lekarza i wykonaniu podstawowych badań.

Podobne pytania pojawiały się wśród pytań do specjalistów. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-sinych-sutkow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ciemniejsze-brodawki-sutkowe-zawsze-wskazuja-na-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy