Dlaczego odczuwam ból podczas karmienia piersią?

Witam, jestem mamą karmiąca od 10 msc . Nagle pojawił się dyskomfort a nawet ból w trakcie karmienia piersią ( z obu piersi) i brodawki stały się bardziej drażliwe . Do tego bywam bardziej zmęczona . Piersi wyglądają normalnie . Brak widocznego zatkanego kanalika etc. Pierwszy ( i ostatni) okres od porodu był. 16.09 . Test ciążowy negatywny . Co to może oznaczać ? Czy potrzebne są jakieś badania ? Wizyta u ginekologa ?
KOBIETA, 28 LAT 3 miesiące temu

Powikłania poporodowe

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

karmienie piersią nie powinno boleć. Jeśli tak się dzieje to znak, że trzeba interweniować.

Dolegliwości bólowe pojawiające się w trakcie karmienia piersią najczęściej związane są z podrażnionymi brodawkami sutkowymi, stanem zapalnym tkanki piersiowej, infekcjami bakteryjnymi bądź grzybiczymi.

Skoro dziecko ma już 10 miesięcy, to może również zdarzyć się, iż ból pojawił się z powodu ugryzienia przez malucha delikatnych brodawek sutkowych. Jeśli jednak wyklucza Pani tę ewentualność, to warto udać się do ginekologa, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. W tym celu najprawdopodobniej lekarz zaleci wykonanie USG piersi.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami naszych użytkowniczek. Być może okażą się one pomocne. Oto kilka przykładowych linków: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-sutkow-podczas-karmienia-piersia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brodawek-podczas-karmienia-piersia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-sutka-w-czasie-karmienia-piersia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty