Co mam robić z takim bólem jajnika?

Witam, mam pytanie co może oznaczać ból lewego jajnika promieniujący do pachwiny i nawet do całej nogi. Dodam że lewy jajnik boli również przy stosunku i przy poruszaniu się nawet podczas codziennych czynności
KOBIETA, 19 LAT 4 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe w obrębie jajników mogą mieć bardzo wiele różnych przyczyn. Wśród nich wyróżnić można: torbiele na jajnikach, endometriozę, nadżerkę szyjki macicy czy zapalenie przydatków. Jajniki mogą również boleć na skutek procesów fizjologicznych, a więc podczas owulacji lub z powodu zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Aby wykluczyć jednostki chorobowe konieczna jest jednak wizyta u ginekologa i wykonanie badań w tym kierunku. Proszę więc niezwłocznie zapisać się do specjalisty, który będzie w stanie określić przyczynę bólu jajników.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które poruszają podobną tematykę:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika,

https://portal.abczdrowie.pl/jajniki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.