Wyznaczanie dni płodnych

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

mało prawdopodobne, żeby wymienione przez Panią dolegliwości (ból jajników, ból pleców) wynikały z potencjalnego zapłodnienia, zwłaszcza, że stosunki odbywały się z zabezpieczeniem.

Poza tym pierwsze objawy ciąży dają o sobie znać zazwyczaj po kilku tygodniach od współżycia, a nie zaledwie po kilku dniach.

Ból jajników po stosunku może mieć wiele przyczyn. Wśród nich wyróżnić można po prostu owulację lub jednostki chorobowe, takie jak: torbiele jajników, endometriozę, mięśniaki czy polipy macicy. Inną przyczyną mogą być infekcje intymne czy zapalenie przydatków.

Jeśli problem nadal będzie się utrzymywał proszę więc udać się do ginekologa, który po wykonaniu badania ginekologicznego będzie mógł powiedzieć coś więcej. W dniu spodziewanej miesiączki można również wykonać test ciążowy.

Więcej informacji na temat bólu jajników znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty