Badania krwi - żelazo

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

w przypadku silnego bólu podbrzusza, który w dodatku utrzymuje się przez dłuższy czas konieczny jest jak najszybszy kontakt z lekarzem. Proszę udać się na wizytę do lekarza medycyny rodzinnej, który w razie konieczności skieruje Panią do urologa. Ból podbrzusza może być konsekwencją niedoleczonego zapalenia pęcherza – w takim przypadku mogą mu towarzyszyć jeszcze inne objawy, jak gorączka, osłabienie organizmu oraz silny ból przy oddawaniu moczu.

Bez szczegółowych badań nie można wykluczyć również innych schorzeń, które wymagają szerszej diagnostyki. Podobne dolegliwości bólowe mogą pojawić się również w przypadku zapalenia jajników – w tej sytuacji wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna. Ból podbrzusza to również jeden z objawów charakterystycznych dla chorób jelit. W diagnostyce problemu pomocne mogą okazać się takie badania, jak usg jamy brzusznej oraz kolonoskopia. Jeżeli badania nie wykażą nieprawidłowości warto zweryfikować, czy problem ten nie jest związany z zespołem jelita drażliwego o podłożu psychosomatycznym.

Więcej na temat możliwych przyczyn bólu podbrzusza można przeczytać w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi ekspertów portalu abcZdrowie.pl na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-przy-podejrzeniu-zapalenia-jajnikow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-od-ponad-dwoch-tygodni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty