Czy kłucie jajnika oznacza ciążę?

Dzień dobry, Miesiączkę miałam 2 października. Z chłopakiem zabawialiśmy się (muszę dodać, iż samej inicjacji nie było, lecz były bardzo długie pieszczoty z ocieraniem się genitaliami) od 6-9 i potem od 15 do 18 listopada – po kilka godzin w łóżku. Okresu nie miałam przez cały listopad i na razie żadnych objawów bym miała dostać w grudniu. Trochę boli mnie podbrzusze i lekko kłuje lewy jajnik. Czy mogę być w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Jeżeli podejrzewa Pani, że w czasie waszych kontaktów mógł nastąpić kontakt nasienia z drogami rodnymi, proszę wykonać test ciążowy. Może Pani zacząć od domowych testów, które można zakupić w aptekach i drogeriach. Do wyboru ma Pani m.in. testy płytkowe, paskowe i kasetkowe. Najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki, aby mieć pewność, że wynik będzie jak najbardziej wiarygodny. W razie potrzeby może Pani powtórzyć test. Jedną z opcji jest też wykonanie badania gonadotropiny kosmówkowej w laboratorium, które pozwala na szybką weryfikację ciąży.

Jeżeli testy dadzą negatywny wynik, należałoby rozszerzyć diagnostykę. Proszę bowiem pamiętać, że ból jajnika i podbrzusza nie zawsze są objawami ciąży. Takie dolegliwości mogą też wskazywać na szereg innych chorób narządów intymnych, które należałoby sprawdzić. Mogą np. wskazywać na toczący się stan zapalny. Niekiedy są też wynikiem zaburzeń hormonalnych. Wizyta u ginekologa będzie w tym przypadki najlepszym rozwiązaniem.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abczdrowie.pl, w którym znajdzie Pani dodatkowe informacje na temat bólu jajnika:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika

Być może przydatne dla Pani okażą się też odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania ze zbliżonej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skad-pochodzi-bol-jajnikow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-jajnikow-co-robic

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-jajnika-w-6-dniu-po-stosunku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.