Czy ciąża w tej sytuacji jest możliwa?

Witam . Okres skończyłam koło 25 września. 2 października kochałam się z swoim chłopakiem. To było bez prezerwatywy. Gdy zeszłam z niego to zauważyłam że on doszedł na siebie a gdy sprawdziłam siebie. To nic tam nie ciekło ani nie było śladu po spermie. Od 4 października czuje ból brzucha na samym dole przy siadaniu, stawaniu i przekręcaniu się na bok gdy leżę. Innych dolegliwości to ja nie mam Czy jest prawdopodobieństwo ciąży ?
KOBIETA, 24 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl.

Z opisu wynika, że odbyła Pani z partnerem stosunek bez zabezpieczenia, dlatego w tym przypadku sugerujemy wykonanie dla pewności domowego testu ciążowego. Do wyboru ma Pani testy paskowe, strumieniowe oraz płytkowe. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Inna metoda to wykonanie w laboratorium badania hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, dzięki któremu można szybko wykryć ciążę. Jeżeli testy nie potwierdzą, że doszło do zapłodnienia, powinna Pani poszukać innych przyczyn opisanych dolegliwości. W tym celu najlepiej udać się na konsultację do ginekologa. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie badania usg, aby wykryć jakieś nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem narządów intymnych.

Jeżeli lekarz nie zauważy nic niepokojącego, należy rozszerzyć diagnostykę. Ból podbrzusza może mieć bowiem wiele innych przyczyn. Czasami oznacza również problemy z jelitami jak i różne schorzenia układu moczowego. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować lub przybierać na sile, warto zatem dodatkowo udać się na wizytę o gastrologa i urologa.

Warto również sprawdzić, jak na pytania innych użytkowników o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci serwisu abcZdrowie.pl: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-a-prawdopodobienstwo-ciazyv

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-oraz-piersi-a-prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.