Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży w naszym przypadku?

Dwa tygodnie temu doszło do zbliżenia pomiędzy mną i moim chłopakiem. Stosunek bez penetracji, jednak nasze narządy płciowe się dotykały. Mój chlopak doszedł obok, nie na mnie. Jestem na tabletkach antykoncepcyjnych. Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży w moim przypadku ? Czy jest się czym martwić ? Bardzo się stresuje i mam wrażenie ze od tego stresu bóli mnie wszytko, piersi, brzuch…

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrwowie.pl. W opisanym przypadku raczej nie ma większych powodów do niepokoju, jeżeli faktycznie stosuje Pani regularnie tabletki antykoncepcyjne i ponadto nie było żadnego kontaktu spermy z drogami rodnymi.

Oczywiście, jeżeli miesiączka nie będzie się pojawiać w ustalonym terminie, a dodatkowo zauważy Pani inne nietypowe objawy, dla pewności można wykonać test ciążowy dostępny w aptekach lub drogeriach. Do wyboru ma Pani testy paskowe, strumieniowe oraz płytkowe.

Inną opcją jest wykonanie badania hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa w laboratorium, który pozwala na bardzo szybkie wykrycie zapłodnienia.

Jeżeli wyniki wykluczą ciążę, warto udać się również do lekarza ginekologa, aby poddać się bardziej szczegółowej diagnostyce. Proszę pamiętać, że ból piersi i brzucha mogą pojawić się także z innych przyczyn i świadczyć np. o różnych schorzeniach w obrębie narządów intymnych. Jeżeli dolegliwości będą się jeszcze utrzymywać, warto wykonać dodatkowe badania.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl, które zawierają więcej przydatnych informacji dotyczących podanej tematyki:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

Ponadto warto sprawdzić jak na podobne pytania zadane przez innych użytkowników odpowiadają eksperci portalu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-dotykanie-sie-narzadami-plciowymi-mozna-zajsc-w-ciaze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-byc-w-ciazy-bez-uprawiania-seksu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.