Czy moge być w ciąży bez uprawiania seksu?

5.04 czternaście dni po pierwszym dniu mojego okresu doszło do zbliżenia między mną a chłopakiem. Miał prezerwatywę, jednak nie wszedł we mnie i nie miał wytrysku. Wcześniej w toalecie i nie umył rąk, a wsadził mi palec do pochwy.
Mój cykl trwa zazwyczaj 26-27 dni. Czy mogłam zajść w ciąże jakimś cudem? Po tym dniu dostałam grypy żołądkowej i mam problemy z wypróżnieniem się.

Witam!

Do ciąży dochodzi, gdy komórka jajowa połączy się z plemnikiem, co ma miejsce przeważnie w jajowodzie. Do zapłodnienia może dojść tylko i wyłącznie po wprowadzeniu nasienia z plemnikami do dróg rodnych kobiety. Oznacza to, że sperma musi mieć przynajmniej kontakt z żeńskimi zewnętrznym narządami płciowymi.

W Państwa przypadku nie było bezpośredniego kontaktu między narządami płciowymi a do wytrysku nie doszło. Ponadto Pani chłopak użył prezerwatywy. Ciążę w takim przypadku można wykluczyć. Fakt nieumycia rąk po korzystaniu z toalety nie wpływa w żaden sposób na możliwość zajścia w ciążę.