Czy po umyciu rąk plemniki dalej na nich są?

Witam, ostatnio z moim chłopakiem pieściliśmy się i za każdym razem po jego wytrysku w moich rekach szłam je umyć mydłem. Czy po takiej czynności plemniki dalej mogą przetrwać na rękach i czy mogłabym zajść w ciążę, gdybym się później dotykała w miejscu intymnym? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku dokładnie umytych rąk nie ma praktycznie szans na pozostawienie plemników na dłoniach. Z tego też względu nie ma możliwości, by doszło do zapłodnienia.
Zapłodnienie jest skomplikowanym, wieloetapowym procesem, który wymaga wielu sprzyjających warunków. Nie wystarczy zatem przeniesienie kilku plemników jedynie na zewnętrzne narządy płciowe by zajść w ciążę.
Pozdrawiam