Ból podbrzusza i jajników oraz brak okresu

Mam 21 lat. Miesiączkuję raczej nieregularnie, raz mój cykl trwa 28 dni, raz 34, ostatnio trwał 36, a miesiąc temu 39. Teraz mija 41 dzień i nadal nie mam okresu. W ciąży nie jestem, bo robiłam trzy testy wszystkie wyszły negatywnie, a nie wykluczałam tego. Bardzo boli mnie podbrzusze i prawy jajnik, czuje jakby był powiększony, powoli siadam i ogólnie poruszam się. Tydzień temu zaczęły mnie lekko pobolewać jajniki, ale z dnia na dzień ból się nasila. Czekam na wizytę u lekarza

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na stan zapalny w obrębie narządów układu rozrodczego. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza w umówionym terminie.

W przypadku nieregularnych miesiączek i bólów podbrzusza konieczna jest wizyta u ginekologa w celu oceny narządu rodnego i wdrożenie ewentualnie leczenia hormonalnego w celu regulacji cyklu miesiączkowego.