Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból jajników i brak okresu

Mam pytanie, nie wiem, co się ze mną dzieje. W lutym dostałam 19 okresu ok, 24 lutego. Uprawiałam z chłopakiem seks analny, było to w ostatnim dniu miesiączki. W marcu okres wystąpił normalnie u mnie, czyli po 35 dniach, czyli 25 marca. Mamy maj, a ja dalej nie dostałam kolejnego okresu i strasznie bolą mnie jajniki. Co to może oznaczać? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Mało prawdopodobne, aby seks analny był przyczyną ciąży (nasienie z okolic odbytu musiałoby spłynąć, dostać się do dróg rodnych, innej "drogi" nie ma). Jeśli nie odbywała Pani innych stosunków albo pozostałe stosunki odbyły się z zabezpieczeniem, to przyczyną braku miesiaczki są raczej zaburzenia hormonalne niż ciąża. Jest to o tyle prawdopodobne, że Pani cykle są trochę za długie. Prawidłowy cykl miesiączkowy trwa zazwyczaj maksymalnie 31-31 dni... Proszę udać się do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyn braku miesiączki oraz bólów podbrzusza.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy