Brak drugiej miesiączki po stosunku

Witam! Przejdę do rzeczy. 9 lutego uprawiałem seks ze swoją dziewczyną, tzw. stosunek przerywany bez prezerwatywy. Jestem pewien, że nie doszedłem w pochwie, ponieważ gdy już czułem, że dochodzę wyjąłem penisa i po parunastu sekundach masturbacji doszedłem obfitym wytryskiem poza pochwą. Później już nic nie robiliśmy. 20 lutego dostała okresu tak jak w cyklu bez żadnego opóźnienia, lecz teraz jest 23 marca i okres już jej się spóźnia 3 dni. Boimy się, że dziewczyna zaszła w ciążę. Nie chcemy na razie dziecka i nie wiemy co zrobić. Odczekać jeszcze trochę czy zrobić test ciążowy?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Jeśli ostatni raz współżyli Państwo 9 lutego, po czym partnerka miała normalne krwawienie menstruacyjne 20 lutego to myślę, że jest mało prawdopodobne, aby przyczyną opóźniania się miesiączki była ciąża. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy, można go wykonać już teraz, nie ma potrzeby czekania dłużej. Proszę pamiętać, że niekiedy opóźnianie się miesiączki jest spowodowane błahymi przyczynami jak stres, zmęczenie, utrata masy ciała, wysiłek fizyczny, przebyte choroby. Pozdrawiam!