Czy w taki sposób mogło dojść do zapłodnienia?

Witam! Chciałbym zaczerpnąć fachowej opinii na temat historii, która mi się przytrafiła i spędza mi sen z powiek. Kilkanaście dni temu, podczas pieszczot z moją dziewczyną, dotknąłem penisa, na którym mógł być płyn preejakulacyjny. Po kilku minutach, i tylko wytarciu do sucha dłoni, doszło znów do pieszczot. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Mojej dziewczynie spóźnia się okres (7 dni) przy 30-dniowym cyklu. Ma teraz czas egzaminów, a ostatnio, gdzieś tak w 25-27 dniu, zmarł jej dziadek. Czy 7 dni opóźnienia to normalne? Czy to może być ciąża? Z góry dziękuję za odpowiedź, z pozdrowieniami - rafi_rufi

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nasze rozważania mogą mieć jedynie charakter przypuszczeń. Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć, czy doszło do zapłodnienia, konieczne jest wykonanie testu ciążowego.

Jeżeli do stosunku doszło kilkanaście dni temu, to można wykonać już test ciążowy z krwi. Jeżeli od stosunku minęło ponad 14 dni, można także wykonać test domowy, najlepiej z porannej porcji moczu.

Opóźnienie miesiączki o tydzień nie musi świadczyć o ciąży, choć wymaga jej wykluczenia. Stres związany ze stratą bliskiej osoby oraz odbywającymi się egzaminami jest wystarczającym powodem do wydłużenia cyklu i tym samym opóźnienia krwawienia.

Pozdrawiam