Czy po tym incydencie mogło dojść do zapłodnienia?

Witam! Wczoraj kochałam się z facetem, w prezerwatywie, niestety gumka pękła a jej kawałek został we mnie. Chłopak nie skończył we mnie, gdy zauważyliśmy ze pękła od razu przerwaliśmy stosunek. Dziś rano wyciągnęłam fragment prezerwatywy z pochwy, jest szansa ze doszło do zapłodnienia? Dodam ze miesiączkę mam bardzo nieregularna. Ostatniego miesiąca cykl trwał 31 dni, wczoraj miałam teoretycznie 13 dzień cyklu, lecz nie jestem w stanie wyliczyć dni płodnych ze względu na nieregularność okresu, czasem dostaje go nawet po 33,37,40 dniach. Proszę o szybka odpowiedz!!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ponieważ nie jest Pani w stanie określić momentu cyklu podczas ostatniego współżycia, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o ryzyko ciąży.

Na pewno każde zbliżenie bez stosownego zabezpieczenia – a tak należy traktować sytuację, w której prezerwatywa pęka bądź zawodzi inna metoda antykoncepcji – wiąże się z jakimś ryzykiem ciąży. Większe jest wówczas, gdy dochodzi do wytrysku czy stosunek, nawet bez ejakulacji, ma miejsce w czasie dni płodnych lub owulacji kobiety.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

U Pani jest małe prawdopodobieństwo zapłodnienia, choć nie sposób wykluczyć go całkowicie – jeżeli podczas zbliżenia miała Pani dni płodne i doszło do wydzielenia płynu preejakulacyjnego, wówczas ryzyko to jest znacznie większe.

W takim wypadku sugeruję wykonanie testu ciążowego po około 14 dniach lub badania laboratoryjnego na obecność beta hCG – wiarygodny wynik można otrzymać już po 7 dniach od stosunku. To powinno rozwiać Pani wątpliwości.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-ciaza-sprawdz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.