Petting a ryzyko zajścia w ciążę

Uprawiałem z moją dziewczyną petting. Boję się, że ona może być w ciąży, bo okres spóźnia jej się 5 dni (ma nieregularny). Gdy to robiliśmy, nie wprowadzałem członka do jej pochwy. Wytrysk nastąpił na mój brzuch. Nie pamiętam czy dotykałem członka, ale prawdopodobnie nie, po wytrysku dotykałem pochwy mojej dziewczyny. Czy może ona być w ciąży, jeżeli okres spóźnia jej się 5 dni?

Witam serdecznie!

W opisanych przez Pana czynnościach nie odnajduję zachowań ryzykownych. Oczywiście każdy kontakt nasienia z drogami rodnymi wiąże się z ryzykiem zapłodnienia, ale w Pana przypadku nie doszło do bezpośredniego przeniesienia spermy do pochwy.

Ryzyko ciąży w znaczącym procencie zależy od fazy cyklu partnerki, w którym doszło do zbliżenia. O tym jednak nic nie wiemy.

Wspomina Pan, że miesiączka spóźnia się partnerce o 5 dni. Nie pisze Pan jednak od jakiej długości cyklu liczone jest opóźnienie. Jeżeli cykle trwają np 28-35 dni, to niepojący może być jedynie brak okresu 40 dnia cyklu. W takiej sytuacji konieczne będzie wykonanie testu ciążowego. Wydłużenie cyklu o ponad 14 dni jest wskazaniem do konsultacji ginekologicznej.

Pozdrawiam