Pieszczoty palcami a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, pilnie potrzebuję odpowiedzi. 24.11 uprawiałam petting z chłopakiem, nie doszło włożenia członka do pochwy. Leżelismy nago obok siebie, doprowadziłam go do wytrysku, ale na moim ciele nie było spermy. Po tym i ja i chłopak dokładnie umyliśmy ręce. Jednak po godzinie znów doszło do kontaktu, chłopak pieścił mnie palcami. Czy mogło w ten sposób dojść do zapłodnienia jeśli dłoń miał czystą? A co jeśli odrobina spermy "dotknęłaby" pochwy ale tylko od zewnątrz? Okres powinnam mieć 27.11

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie ma ryzyka ciąży. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który wyjaśni mechanizm zapłodnienia.