Ryzyko zajścia w ciążę po trzydniowym opóźnieniu w nałożeniu pierścienia antykoncepcyjnego

Mam pytanie. Od ponad pół roku stosuję Nuvaring, w ostatnią sobotę miałam założyć następną po tygodniowej przerwie (tak jak w ulotce), no i tuż po okresie. Niestety z powodu braku krążków założyłam je dopiero w poniedziałek (spóźnienie 3 dni). We wtorek kochaliśmy się z moim chłopakiem, ale zanim doszło do zbliżenia, wywołaliśmy wytrysk. Po jakimś czasie (może kilkanaście minut, może więcej), bez mycia żadnego doszło do tego zbliżenia. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tej sytuacji? Czy jest duże prawdopodobieństwo? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie,
W opisanej sytuacji niestety doszło do obniżenia skuteczności preparatu. W przypadku wydłużenia 7-dniowej przerwy o 2-3 dni istnieje wysokie prawdopodobieństwo uwolnienia jajeczka. Z tego też względu wskazane jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 dni.
Wracając do stosunku mającego miejsce w miniony wtorek, to wydaje się, że raczej nie powinien prowadzić on do zapłodnienia. Plemniki w niesprzyjających warunkach przeżywają zaledwie kilkanaście minut, dlatego najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę. Kontrolnie powinna Pani wykonać jednak test ciążowy. Proszę pamiętać jednak, iż domowe testy ciążowe należy wykonywać co najmniej 14 dni od stosunku.
Pozdrawiam