Ryzyko ciąży po późniejszym przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam, od prawie 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Y****. W dniu kiedy powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z blistra doszło do stosunku (partner nie skończył w środku). Pierwszą tabletkę powinnam przyjąć o 21:00, jednak przez nieuwagę wzięłam ją dopiero 11 godzin później. Tabletki z poprzedniego blistra były przyjmowane regularnie. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia w niechcianą ciążę? Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam serdecznie!
Z Pani opisu wynika, iż zmieściła się Pani w podanym przez producenta zakresie dopuszczalnych opóźnień w przyjmowaniu tabletek. Wydaje się zatem, iż nie doszło do obniżenia skuteczności preparatu, a tym samym zwiększenia ryzyka ciąży. Ze względu na niemożliwą do określenia reakcję organizmu w trakcie 7-dniowej przerwy, w podobnych sytuacjach zaleca się profilaktyczne stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia. Kontrolny test ciążowy może Pani wykonać po 14 dniach od zbliżenia.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty