Co oznacza ból w nadbrzuszu i luźne stolce?
Witam. od pół roku w różnym natężeniu mam bóle w nadbrzuszu w środkowej części, bóle pleców, luźne stolce (nie biegunki) i mdłości. Bol plecow nasila się przy oddychaniu. Dodam że nie mam już2 lata woreczka żółciowego. Miałam robiona już gastroskopie (znaleziono helikobacter i żółć w żołądku, podjęto leczenie) kolonoskopia ok rezonans ok próby wątrobie i trzustkowe ok. Brałam już różne leki i nic nie pomaga. Proszę o poradę co dalej robić bol jest coraz silniejszy.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Polecam wykluczyć patologię trzustki (np. przewlekłe zapalenie trzustki), która często może dawać silne bóle nadbrzusza promieniujące do pleców. W tym celu polecam wykonać oznaczenia enzymów: lipazy i amylazy; oraz wykonać USG jamy brzusznej. Inną możliwością może być zapalenie dwunastnicy lub żołądka wywołane przez nawrót zapalenia wywołanego przez H.pylori. W razie bardzo silnych bóli, nie do wytrzymania polecam udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR), gdyż mogą one być wywołane perforacją przewodu pokarmowego, ostrym zapaleniem trzustki lub wyrostka robaczkowego. Pozdrawiam i życzę zdrowia!