Pola trzustkowe nieposzerzone w USG a OZT

dzień dobry. proszę o poradę, co oznacza następujący wynik USG - pole trzustkowe nieposzerzone ale o obniżonym echu i gruboziarnistej echostrukturze z gładkościennym przewodem Wirsunga 2,6mm średnicy. Od kilku lat mam umiarkowane bóle nadbrzusza promieniujące do pleców, mam nadżerki żołądka, mam 32lata. Czy taki wynik USG oznacza PZT lub OZT?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, taki wynik wskazuje bardziej na stan przewlekły, jednakże ocenę zapalenia trzustki nie dokonuje sie tylko na podstawie badania USG. Zalecam wizyte u lekarza gastroenterologa. Pozdrawiam