Wyniki USG trzustki a ryzyko PZT
czy wyniki usg trzustki mówiące o gruboziarnistej echostrukturze i o obniżonej echogeniczności mogą świadczyć również o innej patologii a niżeli PZT. Jakie dodatkowe bad należy wykonać, (bad. krwi w normie -min. ob, bilirubina, alat, aspat, ggtp,fosforaza alkaliczna, lipaza,crp. Lipaza w moczu nieco podwyższona)Gastrolog zalecił RM z kontrastem i MRCP ale muszę długo czekać. Czy jest jakaś nadzieja ,że to nie PZT tylko coś mniej poważnego? :(

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania
Wyniki wskazują raczej na PZT, proszę spokojnie poczekać na dalsze badania.