Wyniki prób wątrobowych i USG wątroby

mam podwyższone wskaźniki Alat 4 krotnie wiecej niżprzewiduje norma,GGTP 5 krotnie więcej niż przewiduje norma, nieznacznieponadnormebilurbinęcałkowitą i wskaznik Aspat badnie usg wykazało jedynie niejedorodną echostrukturę wątroby poza tym pżw, woreczecze zółciowy trzustka i nerki co to może oznaczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wyniki wskazują na uszkodzenie wątroby! To, że w USG opisana została tylko niejednorodna echostruktura wątroby zdecydowanie o niczym nie świadczy. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod kątem schorzeń wirusowych, autoimmunologicznych, itd. pod okiem specjalisty gastroenterologa.