Nieprawidłowości w wyniku prób wątrobowych
Od listopada, po rutynowym badaniu borykam się ze złymi wynikami dot. wątroby. Pierwsze badanie było po zażywaniu rowamycyny i grypie żołądkowej i wykazało Alat i Aspat na poziomie ok 80 (oba), następne, w grudniu, Alat181, aspat164, ggtp 142. Miałam wtedy usg, które nic nie wykazało. Po miesiącu bez alkoholu, z bardziej przyjazną dla wątroby dietą, w styczniu wyniki alat i aspat spadły (odpowiednio 140 i 117), ale ggtp212. Bilirubina jest w normie. Co to może być? Co jeszcze zbadać?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Były badania wy kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B lub C?