Interpretacje USG jamy brzusznej oraz wynik prób wątrobowych
Prosze o interpretacje USG jamy brzusznej. Wątroba niepowiekszona o drobnofalistych zarysach i hiterogenicznejstrukturze,zaznaczone cechy nadciśnienia wrotnego z splenogemalia(160x77mm),bez wodobrzusza.Pęcherzyk zółciowy,trzustka,nerki i pęcherz moczowy USG w normie.ALT-38, AST-44, GGTP-89, WBC-2,3, PLT-63. Lat 62, mężczyzna Pozdrowienia

MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, Szanowny Panie, wynik USG wskazał, że występuje u Pana nadciśnienie wrotne (w obszarze spływu żył zbierających krew z układu pokarmowego do wątroby) i powiększenie śledziony. Ma Pan zdecydowanie zbyt niską liczbę płytek krwi oraz podwyższone stężenie GGTP- enzymu obecnego w drogach żółciowych. proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który po ocenie stanu klinicznego wskaże dalszy sposób postępowania.
Pozdrawiam