USG jamy brzusznej u dziecka

usg jamy brzusznej syna.pan od usg powiedział że jest ok t lekarz tez a chciałabym mieć pewność:watroba niepowiekszona o prawidłowej echogenicznosci jednorodna.pecherzyk żółciowy cienkoscienny,niepowiekszony bez echa złogów drogi zółciowe wewnatrz i zewnatrz watrobowe nieposzerzone,sledziona nieco poszerzona w dł osi93mm jednorodna.nerki prawidłowej wielkosci i o prawidłowej echostrukturze bez poserzeniaUKM w sródbrzuszu widoczne nieliczne ,niepowiekszone hipoechogenne wezly chłonne o wlk.8x5mm

w USG wszystko w porządku ale jest to tylko jedno z badań. służy do oceny tylko niektórych narządów brzucha, np wyklucza kamicę nerek czy dróg żółciowych, guzów wątroby itp. Nie służy do oceny czynności narządów, np. nerka w usg nie ma guzów, nie ma kamieni a może być w stanie zapalnym lub mocno niewydolna.W USG nie da się ocenić jelit i żołądka.Po co syn miał USG?