Co oznaczają wyniki badania dróg żółciowych i jamy brzusznej?

Wątroba nieco powiększona- AP 166 mm, normoechogeniczna, we wnęce widoczny obszar miąższu o wyższej echogenicznosci wlk 25x14 mm- w pierwszej ooleolejnśobszar nierównomierne steatozy, mniej prawdopodobny naczyniak, poza tym bez innych widocznych zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy gładkoobrysowany, bez ech złogów. PWŻ nieposzerzony. Trzustka widoczna fragmentarycznie w zakresie trzonu i głowy- niepowiekszona, bez zmian ogniskowych. Śledziona jednorodna, niepowiekszona dł 97mm. Nerki prawidłowego położenia,nerka lewa nieco większa. Nerki o prawidłowym zróżnicowaniu korow- rdzeniowych. Bez wiekszych uwapnionych złogów. Bez zastoju - UKM-y nieposzerzone. NL dł 122mm ; NP dł 106 mm Aorta brzuszna widoczna fragmentarycznie, nieposzerzona. Pęcherz moczowy niedopełniony, bez ech wewnętrznych. Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie wykazano.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania sugeruje obecność stłuszczenia wątroby, które może wymagać dalszej diagnostyki. Reszta badania jest w normie. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie, który ustali dalsze postępowanie. Pozdrawiam!