Co oznacza wynik badania pęcherzyka żółciowego?

Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. Wątroba niepowiekszona, normoechogeniczna w s7 hyperechogenne ognisko 11mm i kilka mniejszych. (naczyniaki? Ze względu na podwyższone transaminazy sugeruje weryfikację w TK), poza tym bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Trzustka i śledziona niepowiększone, jednorodne. Nerki bez cech zastoju moczu, o prawidłowej grubości warstwy miąszowej. NP 108mm NL 103mm. Pęcherz moczowy gładkościenny. Okolica okołoaortalna prawidłowa. Wolnego płynu w jamie brzusznej nie stwierdzono. PROSZĘ o weryfikację.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

według tego opisu wszystko jest w porządku. Oczywiście interpretacja wyniku powinna się opierać o stan kliniczny pacjenta, dlatego powinien Pan udać się w wyznaczonym terminie na wizytę kontrolną.