Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększona wątroba: Pytania do specjalistów

Co oznacza wynik badania wątroby u 46-latki?

Proszę o interpretację wyniku. Wątroba o nieco obniżonej densyjnosci, nie powiększona, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Drogo zolciowe wewnątrz wątrobowe odwnekiwo zaakcentowane. Wpust obkurczony. Przy wpuście, krzywiznie mniejszej zoladka i pniu trzewnym drobnenaczynia i niewielkie hipodensyjne zagęszczenia, prawd. węzły chłonne.... Proszę o interpretację wyniku. Wątroba o nieco obniżonej densyjnosci, nie powiększona, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Drogo zolciowe wewnątrz wątrobowe odwnekiwo zaakcentowane. Wpust obkurczony. Przy wpuście, krzywiznie mniejszej zoladka i pniu trzewnym drobnenaczynia i niewielkie hipodensyjne zagęszczenia, prawd. węzły chłonne. Torbiel korowa w NL wielkości 7mm.Miwdniczkaprawa ektopiczna szer. 19mm.prpsze wytłumaczyć mi co to za drobne naczynia widoczne przy pniu trzewnym. I co oznacza że moje drogi zolciowewewnatrzwatrobowr są zaakcentowane. I co z to miedniczka ektopiczna?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają te wyniki USG jamy brzusznej?

badanie usg jamy brzusznej Trzustka prawidłowej wielkości o jednorodnej echogeniczności z nieposzerzonym przewodem Wirsunga. Wątroba niepowiększona o prawidł. echog. z prawidłowym układem naczyniowym. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe PŻW i żyła wrotna nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny, echoujemny. Śledziona niepowiększona o jednorodnej... badanie usg jamy brzusznej Trzustka prawidłowej wielkości o jednorodnej echogeniczności z nieposzerzonym przewodem Wirsunga. Wątroba niepowiększona o prawidł. echog. z prawidłowym układem naczyniowym. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe PŻW i żyła wrotna nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny, echoujemny. Śledziona niepowiększona o jednorodnej echog. Obydwie nerki o prawidłowym położeniu, kształcie i wielkości, z prawidłową echostrukturą miąższu bez cech kamicy i zastoju. Pola nadnerczowe wolne. Pęcherz moczowy gładkościenny niewypełniony. W miejscu wyczuwalnego oporu widoczny obszar o wym. 131x11x81 czy moze 131x110x81 - bo tu zero nie wiem czy skreslone czy dopisane o niejednorodnej echogeniczności prawdopodobnie powiązany z drogami rodnymi. Duże naczynia jamy brzusznej i przestrzeń zaotrzewnowa prawidłowe w obrazie usg. ginekolog za dwa dni ale proszę mi coś powiedzieć wiecej, czego mam się spodziewać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy w związku z tym mam się martwić moja trzustką?

Witam, od kilkunastu lat mam ciągle podwyższone normy amylazy np. Na normę 28-100 U/I mam 201. Badania morfologii krwi mam zawsze w normie. USG jamy brzusznej od lat też wychodzi trzustka bez zmian jest nie powiększona jedynie pokazuje naczyniaka na... Witam, od kilkunastu lat mam ciągle podwyższone normy amylazy np. Na normę 28-100 U/I mam 201. Badania morfologii krwi mam zawsze w normie. USG jamy brzusznej od lat też wychodzi trzustka bez zmian jest nie powiększona jedynie pokazuje naczyniaka na wątrobie. 25.05 miałam TK klatki piersiowej ale napisano tak:górne warstwy jamy brzusznej w tym nadnercza bez zmian patologicznych, lewy płat wątroby ognisko 8mm czyli ten naczyniak który się nie powiększa. Czy w związku z tym mam się martwić moja trzustka? Czy to są jakieś objawy niepokojące? Proszę o odpowiedź bo bardzo mnie to martwi. Od czasu do czasu ona się odzywa.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co oznacza taki wynik TK jamy brzusznej u 31-latki?

Dzień dobry, miałam wykonana tomografię jamy brzusznej w protokole nadnerczowym. Opis: Badanie wykonane w skaningu przeglądowym oraz wielofazowo po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Wątroba nieco powiększona bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka, śledziona, nadnercze prawe, nerki w granicach... Dzień dobry, miałam wykonana tomografię jamy brzusznej w protokole nadnerczowym. Opis: Badanie wykonane w skaningu przeglądowym oraz wielofazowo po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Wątroba nieco powiększona bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka, śledziona, nadnercze prawe, nerki w granicach normy. W nadnerczu lewym drobna zmiana guzkowa o wym: 6*6mm o gęstości w fazie natywnej 7 j. H, po podaniu kontrastu 64 j.H w fazie opóźnionej 43 j. H (obraz zmiany łagodnej). Nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Struktury kostne prawidłowe. Czy mam się o co martwić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak rozumieć te wyniki badania wątroby?

Witam proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania tomografię komputerowej : Wątroba powiększona CC 176mm, z cechami niewielkiego stłuszczenia miąższu , gęstość natywna około 46HU,z silnie hiperdenyjnymi w fazie tętniczej zmianami ogniskowymi ;seg.7 ,17x18mm oraz 11x8 , lewy płat 11x12mm,10x9mm... Witam proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania tomografię komputerowej : Wątroba powiększona CC 176mm, z cechami niewielkiego stłuszczenia miąższu , gęstość natywna około 46HU,z silnie hiperdenyjnymi w fazie tętniczej zmianami ogniskowymi ;seg.7 ,17x18mm oraz 11x8 , lewy płat 11x12mm,10x9mm i 11x8mm-zmiany izodensyjne z miąższem w fazach natywnej i miąższowej FNH. Przerośnięte lewy płat wątrobowy na długości 44 mm przylega do śledziony . Proszę o pomoc w zrozumieniu tego wyniku , odchodzę od zmysłów a wizyta za parę dni
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy wątroba może się zmniejszyć?

Witam serdecznie, ja mam pytanie czy wątroba może się pomniejszać ? Bo porównując wyniki USG sprzed ponad 10 lat dokłądnie 15, a obecnie to zauważyłem różnicę.. wtedy wątroba miała u mnie 13 cm, a teraz 10.8 cm.. wg radiologa wszystko... Witam serdecznie, ja mam pytanie czy wątroba może się pomniejszać ? Bo porównując wyniki USG sprzed ponad 10 lat dokłądnie 15, a obecnie to zauważyłem różnicę.. wtedy wątroba miała u mnie 13 cm, a teraz 10.8 cm.. wg radiologa wszystko jest w porządku (choc nie zadalem mu pytania o rozmiar.. bo skoro oki to oki..) dlatego pytam Państwa.. wtedy też byłem zdecydowanie grubszy.. ważyłem około 100 kg, teraz ważę poniżej 90-ciu. Na tym wcześniejszym usg sprzed 15 lat wyszła wątroba z niewielkimi cechami stłuszczenia.. a przez te lata od poprzedniego badania sporo schudłem, zaczałem jezdzic rowerem.. i w pewnym okresie wyglądałem jak patyk, ważyłem poniżej 80-ciu, ostatnio znów przytyłem trochę i narzekałem na ból brzucha więc postanowiłem sobie zrobić USG po tylu latach.. i wyszło wszystko oki, nawet nie ma cechów stłuszczenia o czym mi mówił sam radiolog w trakcie badania, mimo że w ostatnim roku też się opychałem tłustościami.. co przełożyło się na przytycie, choć nie takie jakieś straszne. Tylko rozmiar mnie zdziwił ze sie troche pomniejszyła. Czy to mogło mieć związek ze schudnięciem przez lata? Czy mogę spać spokojnie, bo nawet marskość wątroby u siebie podejrzewałem.. bo przez rok opychałęm się serami.. chipsami.. i lubiłem podjadać nocami.. I wiadomo myśli że to marskość bo się zmniejszyła. Podejrzewałem też wodobrzusze bo brzuch mam bardzo miękki ale na usg nie wyszło ani śladu płynu. Proszę o rozwianie wątpliwości. Mam 185 cm wzrostu i 40 lat i jak wspomnialem waze obecnie 88 kg. Dodam że często się stresuję i denerwuję.. glukozę mam podniesioną we krwi 110 cholesterol |(6.2 i płytki (430). Tak to morfologia ostatnia z czerwca oki. We wrzesniu mam zrobic znow glukoze wg diabetologa o ktorego bylem w maju. CRP też w porządku. Ostatni opis usg fragment dt watroby "Wątroba jednorodna, niepowiększona w linii srodkowo-obojczykowej 108 mm, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone. Rysunek naczyniowy wątroby prawidłowy. " Reszta narządów wszystko w porządku. Dodam że czułęm sie w ostatnim czasie niezbyt dobrze, przez ostatni rok siedzacy tryb zycia przed komputerem z powodu pandemii i przytycie.. bo apetyt mi akurat dopisuje. Proszę o opinię lekarza czy mogę spać spokojnie i czy wątroba może też "chudnąć" po spadkach wagi? ewentualnie zmieniać swój rozmiar.. może wtedy była inna technika mierzenia? Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o rozwianie wątpliwości.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak można poprawić poziom płytek krwi?

Witam od tygodnia jestem w szpitalu z powodu małej ilości plytek krwi lekarze postanowili przetoczyć plytki. Plytki wzrosły po czym znów spadły podawana jest kroplówka i kolejne plytki poprawa jest chwilowa. Do tej pory rtg klatki piersiowej ok usg wątroby... Witam od tygodnia jestem w szpitalu z powodu małej ilości plytek krwi lekarze postanowili przetoczyć plytki. Plytki wzrosły po czym znów spadły podawana jest kroplówka i kolejne plytki poprawa jest chwilowa. Do tej pory rtg klatki piersiowej ok usg wątroby ok śledziona dodatnie powiększona. Zaczęli podawać sterydy tu również poprawa na chwilę. Aktualnie liczba plytek wynosi 5. I znów przetaczaja płytki. Moje pytanie brzmi co mam z tym zrobić od tygodnia nie znają przyczyny mojej maloplytkowosci czy powinienem mieć bardziej specjalistyczne badania
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza wynik USG jamy brzusznej u 31-latka?

Proszę o wyjaśnienie wyników usg. Wątroba nie powiększona, o nieco podwyższanej echogenicznosci, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. PŻW i drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone. Śledziona i trzustka w normie. Aorta nieposzerzona. Nie uwidocznieno powiększonych węzłów chłonnych. Mocno... Proszę o wyjaśnienie wyników usg. Wątroba nie powiększona, o nieco podwyższanej echogenicznosci, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. PŻW i drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone. Śledziona i trzustka w normie. Aorta nieposzerzona. Nie uwidocznieno powiększonych węzłów chłonnych. Mocno wzdete jelito grube, mimo dobrego przygotowania do badania. Duża ilość tkanki tłuszczowej trzewiowej. Dodam, że sporo schudłem w ciągu miesiąca ok. 5 kg. Bardzo boje się nowotworów. Mam zdiagnozowana kancerofobie. Ciągle myślę o raku jelita grubego i trzustki. Z rana mam luzny stolec z widocznymi kawałkami pokarmu. Dodam, że mam też hemoroidy. Robiłem test na krew utajoną wyszedł ujemny. Jakie jeszcze mam zrobić badania by wykluczyć nowotwor. Dziekuje.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego mam taką wydzieliną z odbytu?

Witam. Mam 19 lat i ostatnio borykam się z pewnym problemem zdrowotnym. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie pewne objawy. Zacznę od tego, że w mojej rodzinie jest wiele osób, które mają problem z jelitami (IBS). Moja mama, babcia, dziadek... Witam. Mam 19 lat i ostatnio borykam się z pewnym problemem zdrowotnym. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie pewne objawy. Zacznę od tego, że w mojej rodzinie jest wiele osób, które mają problem z jelitami (IBS). Moja mama, babcia, dziadek i (z tego co wiem również ciocia) mają zespół jelita drażliwego. Dodatkowo mogę wspomnieć o tym, że jestem osobą, która stresuje się wszystkim- zresztą jest to rodzinne. Zdecydowanie mam wrażliwy żołądek jak i jelita (może i stres jest powodem). Bardzo często mam wzdęcia, które są dość uciążliwe. Muszę przyznać, że o ile jestem osobą dość wysportowaną to zaniedbałam dietę. Potrafiłam jeść późno w nocy, co nie wpływało dobrze na moje samopoczucie. Przez ostatnie trzy miesiące walczyłam z grzybicą pochwy (w czym nie pomogła moja dieta złożona z dużej ilości cukru, ale też tłuszczów). Oprócz tego mam problemy hormonalne. Miałam bardzo niski estrogen jak i progesteron. Od około 4 miesięcy biorę hormony w celu wyrównania tego poziomu. Niestety ten rok jest dla mnie trudny, bo o ile udało mi się poprawić te problemy-pojawił się kolejny. Zauważyłam u siebie śluzowatą wydzielinę z odbytu. Jest śmierdząca, pomarańczowo brązowa. Nie mam większego problemu z wypróżnieniem. Kał ma ,,strukturę” pasty do zębów, jest brązowy, ale zaniepokoił mnie ten śluz. Zauważyłam też, że w moim kale jest niestrawione jedzenie. Nie występują u mnie bóle brzucha jak na razie, bóle głowy, waga jest taka sama (waga z 49 spadła tylko o kg). Jedynym objawem, który pojawił się oprócz tego to pokrzywka. Pojawiły mi się swędzące miejsca na całym ciele-przypomina to ugryzienia komara, które są swędzące (mam takie na łydkach, udach, rękach). Dwa tygodnie temu pojawiło się to po raz pierwszy, potem była przerwa i teraz znów powróciło. Dodam, że ostatnio miałam robione badania krwi, których było sporo i oprócz niskich hormonów wszystko było w porządku. Miałam robione badania takie jak: CRP ultraczułe (mój wynik: 0.5 mg/L), Trójglicerydy (mój wynik: 144 mg/dl), Potas (mój wynik: 4.7 mmol/l), Erytroblasty, Erytrocyty, P-LCR (mój wynik: 27.3%), RDW-SD (mój wynik: 38.5), PLT (mój wynik: 221), miałam też wynik ujemny IgA Met. Elisa. Oprócz tego robione miałam badanie moczu (azotyny były nieobecne, bakterie pałeczki nieobecne jedyne co to pojedyncze bakterie ziarniaki). Oprócz morfologii zostało zrobione usg miednicy mniejszej (w opisie mam wpisane, że perystaltyka jelitowa jest zachowana, trzustka niepowiększona, wątroba bez zmian ogniskowych, śledziona niepowiększona). Starałam się o wszystkim wspomnieć. Przypuszczam, że niektóre wyniki nie łączą się z tym problemem, ale chciałam być jak najbardziej dokładna, bo i tak niemożliwe jest sprawdzenie co mi dolega przez Internet. Niedługo powtórzę morfologię i jeśli nic się nie zmieni oczywiście pójdę do lekarza. Proszę o pomoc co to może być.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co mogą wskazywać wyniki badania USG?

Dzień dobry, byłam na usg proszę powiedzieć czy to coś złego, dodam że skonczylam ostatnio antybiotyk cipronex. Wynik badania usg: WATROBA NIEPOWIEKSZONA O PRAWIDLOWEJ ECHOGENICZNOSCI ,BEZ WYROZNIAJACYCH SIE ZMIAN OGNISKOWYCH.pecherzyk zolciowy o niepogubionej ścianie, bez ech zalogować.pżw oraz drogi zolciowe... Dzień dobry, byłam na usg proszę powiedzieć czy to coś złego, dodam że skonczylam ostatnio antybiotyk cipronex. Wynik badania usg: WATROBA NIEPOWIEKSZONA O PRAWIDLOWEJ ECHOGENICZNOSCI ,BEZ WYROZNIAJACYCH SIE ZMIAN OGNISKOWYCH.pecherzyk zolciowy o niepogubionej ścianie, bez ech zalogować.pżw oraz drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone. Trzustka widoczna w zakresie głowy i trzonu bez uchwytnej patologi .sledziona nieco powiekszona (133x26), jednorodna w uwidocznionym zakresie. AORTA BRZUSZNA NIEPOSZERZONA. NERKI POLOZONE PRAWIDLOWO BEZ ZASTOJU I KAMICY MIAZSZ PRAWIDLOWEJ GRUBOSCI ORAZ ECHOGENICZNICZNOSCI .NP dł 105mm. NL DŁ 106 MM pecherz moczowy dobrze wypełniony bez ech wewnętrznych macica niepowiekszona wolnego płynu w jamie brzusznej nie uwidoczniono. Lekarz podczas badania zapytał czy m obfiteiesiaczki odpowiedziałam że tak i powiedział że nieco powiekszona sledziona może być wynikiem tego. Albo że przeszłam infekcje Bi bralam antybiotyk.dodam że robiłam badanie ogólne moczu wyszlo prawidlowe. Mam 24 lata jestem kobietą.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza taki wynik badania wątroby 33-latka?

co to jest wątroba powiększona ze stłuszczenie 17 cm że stłuszczenie wątroby przyoechkrzykowo widoczna wysepka z nietluszczonego miąższu około 13x 8 w wątrobie zmian ogniskowych w wątrobie i co to znaczy śledziona nieznacznie wydłużona 12x4
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jaką chorobę sugerują takie wyniki?

Dzień dobry. Mam 64 lata, od 2 lat mam promieniujące bóle pod żebrami i lewą łopatką. Ostatnie moje badania to: OB-26 limit 15, ALT- 72 limit 33,GGTP (ICD-9: L31) 51 limit 40, Cholesterol całkowity 6,86 limit 5. USG... Dzień dobry. Mam 64 lata, od 2 lat mam promieniujące bóle pod żebrami i lewą łopatką. Ostatnie moje badania to: OB-26 limit 15, ALT- 72 limit 33,GGTP (ICD-9: L31) 51 limit 40, Cholesterol całkowity 6,86 limit 5. USG Jamy brzusznej: Wątroba niepowiększona, zawiera w segm VII zwapnienie o śr 7 mm, poza tym jednorodna. Echogeniczność miąższu prawidłowa. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera złogów. Żyła wrotna nieposzerzona. Drogi żółciowe wewnątrz wątrobowe nieposzerzone. PŻW we wnęce poszerzony do 9 mm, następnie wydaje się zwężać koncentrycznie do 6mm Część wewnątrz-trzustkowa nie do oceny Trzustka widoczna fragmentarycznie, w zakresie głowy i trzonu prawidłowa, ogon niewidoczny Kształt, wielkość i położenie obu nerek prawidłowe. W nerce prawek miedniczka zewnętrzna. Warstwa korowa prawidłowej grubości. Cech zastoju i kamicy nie stwierdza się Pola nadnerczowe bez uchwytnych zmian. Śledziona jednorodna niepowiększona. Przestrzeń zaotrzewnowa wolna. Aorta brzuszna miażdżycowa o prawidłowym świetle przebiegu. Pęcherz moczowy gładkościenny, transsoniczny. Mam zgagę, nadkwasotę w organizmie, częste odbijanie.. Jaką chorobę te wyniki mogą sugerować i jakie badania mogłabym wykonać jeszcze w celu rozpoznania.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki opis TK jamy brzusznej u 31-latki?

Dzień dobry, miałam wykonana tomografię jamy brzusznej w protokole nadnerczowym. Opis: Badanie wykonane w skaningu przeglądowym oraz wielofazowo po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Wątroba nieco powiększona bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka, śledziona, nadnercze prawe, nerki w granicach... Dzień dobry, miałam wykonana tomografię jamy brzusznej w protokole nadnerczowym. Opis: Badanie wykonane w skaningu przeglądowym oraz wielofazowo po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Wątroba nieco powiększona bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka, śledziona, nadnercze prawe, nerki w granicach normy. W nadnerczu lewym drobna zmiana guzkowa o wym: 6*6mm o gęstości w fazie natywnej 7 j. H, po podaniu kontrastu 64 j.H w fazie opóźnionej 43 j. H (obraz zmiany łagodnej). Nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Struktury kostne prawidłowe. Czy mam się o co martwić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy konieczna jest biopsja wątroby u 29-latka?

witam, jestem po tk z kontrastem ponieważ w usg pokazała się jakaś zmiana na wątrobie, mam 30 lat. opis tk - wątroba niepowiększona ulega jednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu w płacie lewym widoczna jest struktura 23x19 ulegająca silnemu brzeżnemu wzmocnieniu kontrastowemu... witam, jestem po tk z kontrastem ponieważ w usg pokazała się jakaś zmiana na wątrobie, mam 30 lat. opis tk - wątroba niepowiększona ulega jednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu w płacie lewym widoczna jest struktura 23x19 ulegająca silnemu brzeżnemu wzmocnieniu kontrastowemu w fazie tętniczej oraz stopniowemu odobwodowemu wzmocnieniu kotrastowemu w kolejnych fazach badania które zrównuje się ze wzmocnieniem kontrastowym prawidłowego miąższu wątroby w fazie opóźnionej, obraz przemawia za naczyniakiem, innych zmian nie uwidoczniono. Kontrast miałem doustnie i dożylnie. Czy to wystarczy ? Czy powinno sie zrobic cos jeszcze, np biopsje ?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jakie kroki należy podjąć przy takich badaniach?

W USG brzucha wyszedł mi wynik wątroba o prawidłowej echogeniczności, nieco powiększony płat prawy , w miąższu kilka torbieli do 16 mm; ponadto w górnej części wątroby, na pograniczu seg. 8 i 4a wyróżnia się niejednorodne ognisko wielkości ok. 30x35... W USG brzucha wyszedł mi wynik wątroba o prawidłowej echogeniczności, nieco powiększony płat prawy , w miąższu kilka torbieli do 16 mm; ponadto w górnej części wątroby, na pograniczu seg. 8 i 4a wyróżnia się niejednorodne ognisko wielkości ok. 30x35 mm(meta? nietypowy naczyniak?inne ognisko?) niewykluczone drugie mniejsze ognisko w górnej części wątroby w pobliżu opisanej zmiany-miąższ nieco niejednorodny na tym poziomie. Panie doktorze co mam robić? obawiam się, że to nowotwór, nie mam żadnych objawów póki co. Proszę o pomoc i poradę.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza wynik USG brzucha u kobiety?

Witam to jest wynik mojej mamy USG brzucha proszę o ocenę Wątroba niepowiększona o prawidłowej echogennosci i echostrukturze , bez zmian ogniskowych . Drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe niepowiększona. Pęcherzyk żółciowy o odcinków pogrubiałej ścianie że echami kilku złogów wielkości do 30... Witam to jest wynik mojej mamy USG brzucha proszę o ocenę Wątroba niepowiększona o prawidłowej echogennosci i echostrukturze , bez zmian ogniskowych . Drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe niepowiększona. Pęcherzyk żółciowy o odcinków pogrubiałej ścianie że echami kilku złogów wielkości do 30 mam oraz poziomem zagęszczonej żółci. PZW szerokości do 6 mm z widocznymi pojedynczymi echami złogów w odcinku dystalnym średnicy do 6 mm. Śledziona niepowiększona jednorodna. Trzustka widoczna w zakresie głowy i trzonu - niepowiększona o prawidłowej echogennosci , bez zmian ogniskowych. Przewód wirsunga nieposzerzony. W okolicach nadnercza mas patologicznych nie stwierdza się. Nerka prawa dla 9,6 cm o prawidłowym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym , bez złogów o sred. Powyżej 3 mm bez zastoju Torbiel 14 mm w biegunie dolnym. Nerka lewa o długości 10,3 cm o prawidłowym zróżnicowaniu korowo- rdzeniowym bez złogów o średnicy powyżej 3mm bez zastoju. Obie nerki położone typowo. Aorta brzucha bez cech tętniaka. Przestrzeń okoloaortalna i okolokawalna w widocznym zakresie bez cech limphadenopatii. Pęcherz moczowy miernie wypełniony. Stan po histerektomii. Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie stwierdza się.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy jest to poważny problem dla mojego organizmu?

Dzień Dobry. Mężczyzna, lat 25. Zdiagnozowano u mnie monoukleoze zakażną. Na samym początku choroby, przed pełnymi jej objawami, po tygodniu bardzo mocnego oslabienia i wysokiej gorączki oraz braku inicjatywy lekarza rodzinnego, samodzielnie wykonałem obszerne badania krwi oraz USG jamy brzusznej.... Dzień Dobry. Mężczyzna, lat 25. Zdiagnozowano u mnie monoukleoze zakażną. Na samym początku choroby, przed pełnymi jej objawami, po tygodniu bardzo mocnego oslabienia i wysokiej gorączki oraz braku inicjatywy lekarza rodzinnego, samodzielnie wykonałem obszerne badania krwi oraz USG jamy brzusznej. CRP 33.17 , Limfocyty 56% , ALT 625 , AST 347. Moje pytanie brzmi czy były to wysokie wyniki i czy wątroba została powaznie uszkodzona. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to poważny problem dla mojego organizmu i czy takie wyniki sie często zdarzaja w przebiegu tej choroby, czy to kwalfikowało sie na ostre zapalenie wątroby? Po 4 tygodnia chorowania, przejsciu anginopodobnych objawów z utrudnionym oddychaniem podczas snu. Przyjeciu bezsensownym anytbiotyku amoksiklav 1g / 30 tabletek. Wyniki enzymów są na poziomie ALAT 145, ASPAT 87, GGTP 201, CRP 7. Wątroba powiekszona 170 mm, śledziona powiekszona 150x89. Po 4 tygodniach czuje sie juz dobrze poza szybką męczliwościa. Czy utrzymujace sje tak długo wysokie enzymy to powód do niepokoju i jak mocno jest powiększona śledziona w ocenie specjalisty lekarza. Jest to duże powiekszenje z ryzykiem jej pęknięcia?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co oznacza wynik TK jamy brzusznej u 58-letniej osoby?

Proszę o interpretacje tk jamy brzusznej i miednicy z kontrastem. Czy poniższy opis może świadczyć o zmianach złośliwych? Wątroba niepowiększona, prawidłowej gęstości, z obecnością kilku torbieli wielk. do 11mm w s.ll. Pęcherzyk żółciowy usunięty. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka,... Proszę o interpretacje tk jamy brzusznej i miednicy z kontrastem. Czy poniższy opis może świadczyć o zmianach złośliwych? Wątroba niepowiększona, prawidłowej gęstości, z obecnością kilku torbieli wielk. do 11mm w s.ll. Pęcherzyk żółciowy usunięty. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka, śledziona i nadnercza niepowiększone, jednorodne, bez zmian ogniskowych. Śledziona dodatkowa wielk. 7mm. Nerki prawidłowej wielkości, struktury, bez zastoju, bez złogów, wydzielają cieniujący mocz. W nerce prawej torbiel wielk. 84mm z pojedynczymi włosowatymi zwapniałymi przegrodami - Bosniak 2; w części środkowej nerki lewej od strony brzusznej torbiel wielk. 13mm z grubym grudkowym zwapnieniem - Bosniak 2F; w przyleganiu do torbieli podtorebkowe ognisko tłuszczowe wielk. 7mm - angiomiolipoma? Dodatkowa t. nerkowa lewa. Moczowody o typowym przebiegu, nieposzerzone. Pęcherz moczowy o gładkich ścianach. Struktury jelitowe bez uchwytnej patologii. W przestrzeni zaotrzewnowej oraz miednicy mniejszej patologicznie powiększonych węzłów chłonnych nie stwierdza się. W S9P mikroguzek, poza tym nadprzeponowe fragmenty miąższu płucnego, bez zmian ogniskowych. W piersi prawej zwapnienie wielk. 6mm. Struktury kostne bez cech patologicznej destrukcji.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak ocenić opis USG brzucha u 38-latka?

Dzień dobry .Robiłem USG brzucha i mam nastepujacy wynik.Watroba nieco powiekszona i sltuszczoną.Robilem próby wątrobowe i wyszły w normie ,jak rowmiez robiłem badania na zapalenie wątroby typu a,b,c które nie potwierdzily zakazenia.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mam podwyższony OB,CRP i GGTP?

Dzień dobry mam 49 lat co mogą oznaczać podwyzszone wartości OB 60,CRP 29,GGTP140,poza tym mam powiększona wątrobę, stłuszczenie oraz naczyniaka .Mam również przepukline wslizgowa przelyku, objawy nudności,puste odbijanie czasami siarkowodorem,biegunki a rzadziej wymioty,stolec żółty jak cytryna.Prosze o odpowiedź. PS.zaznaczam że nie pale ani nigdy nie piłam alkoholu.Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Patronaty