Co oznacza wynik USG jamy brzusznej u 31-latka?

Proszę o wyjaśnienie wyników usg. Wątroba nie powiększona, o nieco podwyższanej echogenicznosci, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. PŻW i drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone. Śledziona i trzustka w normie. Aorta nieposzerzona. Nie uwidocznieno powiększonych węzłów chłonnych. Mocno wzdete jelito grube, mimo dobrego przygotowania do badania. Duża ilość tkanki tłuszczowej trzewiowej. Dodam, że sporo schudłem w ciągu miesiąca ok. 5 kg. Bardzo boje się nowotworów. Mam zdiagnozowana kancerofobie. Ciągle myślę o raku jelita grubego i trzustki. Z rana mam luzny stolec z widocznymi kawałkami pokarmu. Dodam, że mam też hemoroidy. Robiłem test na krew utajoną wyszedł ujemny. Jakie jeszcze mam zrobić badania by wykluczyć nowotwor. Dziekuje.

Wynik badania nie wzbudza niepokoju, uwagę zwraca jedynie rozdęcie jelit. Najczęściej taki stan wynika z nietolerancji pokarmowych i zaburzeń (jakościowych oraz ilościowych) mikrobioty jelitowej. Warto zapisać się do poradni gastroenterologicznej i wykonać kolonoskopię, jeżeli chce Pan ostatecznie wykluczyć prawdopodobieństwo patologicznego procesu w jelicie grubym.