Co oznacza wynik badania USG jamy brzusznej 31-latka?

Dzień Dobry, Prosiłbym o analizę wyników badania usg jamy brzusznej. Wątroba w znacznym stopniu hiperchogeniczna, jednorodna, miernie powiększona (PP:177mm), bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny , echoujemnu, bezkamiczny.Drogi wątrobowe wewnątrzwątrobowe, PŻW i ŻW nieposzeżone. Trzustka normoechogeniczna, jednorodna, niepowiększona, prawidłowa.Przestrzeń za otrzewna i dużę naczynia bez zmian.Śledziona normoechogeniczna, niepowiększona (120mm), jednorodna, bez zmian ogniskowych.Obie nerki prawidłowe.Pola nadnerczy wolne. W próbach wątrobowych ALT i GGTP są powyżej normy. ALE 68 (0-40), a GGTP 79 (0-60)

Lek. Michał Lenard

Opis USG wskazuje jedynie na niewielkie powiększenie wątroby. Wskazana będzie wizyta u lekarza zlecającego badanie, który oceni wyniki i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Być może zleci wykonanie dodatkowych badań. Pozdrawiam!