Wynik USG jamy brzusznej 27-letniej osoby do analizy
Proszę o interpretację USG jamy brzusznej: Wątroba niepowiększona, dość znacznie hyperochogenna, jednorodna, pęcherzyk żółciowy bez złogów cienkościenny, trzustka dość znacznie powiększona, hyperechogenna jednorodna, śledziona powiększona jednorodna, nerki bez zastoju i istotnych zmian. przy górnym biegunie nerki prawej widoczne pole lekko hypoechogenne 24*21 mm może odpowiadać nadnerczu lub tkance tłuszczowej. pęcherz moczowy bez ech wewnętrznych.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Powiększona trzustka i śledziona, nie wiem z jakiego powodu wykonano badanie i jakie ma Pan objawy a to informacje niezbędne do interpretacji. Prosze udać się do lekarza.
Bez wywiadu i badania klinicznego ani wskazań do USG trudno jest przeprowadzić właściwą interpretację. Podany opis może wskazywać na otyłość, nieprawidłowości w diecie i nawykach. guzek w rzucie nadnercza z pewnością będzie kontrolowany dalej przez lekarza.