USG jamy brzusznej 27-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację USG jamy brzusznej: Wątroba niepowiększona, dość znacznie hyperochogenna, jednorodna, pęcherzyk żółciowy bez złogów cienkościenny, trzustka dość znacznie hyperechogenna jednorodna, śledziona powiększona jednorodna, nerki bez zastoju i istotnych zmian. przy górnym biegunie nerki prawej widoczne pole lekko hypoechogenne 24*21 mm może odpowiadać nadnerczu lub tkance tłuszczowej. pęcherz moczowy bez ech wewnętrznych.Badania było robione z powodu bólów brzucha.

Bez wywiadu i badania klinicznego ani wskazań, dla których wykonano USG trudno jest przeprowadzić właściwą interpretację podanego wyniku. Podany opis może wskazywać na otyłość, nieprawidłowości w diecie i nawykach. Guzek w rzucie nadnercza z pewnością będzie kontrolowany dalej przez lekarza.