Wynik USG jamy brzusznej 68-letniej osoby do analizy

usg jamy brzucha. pacjentki 68 lat Pęcherzyk żółciowy cienkościenny zawiera złóg śred. 15mm. Drogi żółciowe nieposzerzone. Wątroba, śledziona niepowiększone, jednorodne. Trzustka o nieco wzmożonej echogeniczności przewód Wirsunga wąski. Nerki w położeniu typowym bez złogów i zastoju o zachowanej strukturze korowo-rdzeniowej, drobne torbielki miąższowe. Obrysy pęcherza gładkie. Aorta nieposzerzona z blaszkami miażdżycowymi. Proszę o interpretację wyniku badań. Dziękuję

Wynik ewidentnie mówi o kamicy pęcherzyka żółciowego. Jeśli kamica skorelowana jest z dolegliwościami wskazaniem bezpośrednim jest operacyjne usunięcie pęcherzyka żółciowego. Decyzję w tej sprawie musi podjąć lekarz, który kierował na badanie USG.

Witam.
Jest to jak najbardziej prawidłowe USG jamy brzusznej jak na osobę w tym wieku. Jest co prawda kamień w pęcherzyku żółciowym, ale pęcherzyk jest cienkościenny i nie ma cech zapalenia, więc nie wymaga interwencji, jeśli nie daje objawów. Poza tym wszystko inne jest ok. Pozdrawiam.