Wynik TK jamy brzusznej 34-letniej osoby do analizy

witam ostatnio zostałam skierowana na tk jamy brzusznej i wyszło mi: wątroba prawidłowej densyjności z licznymi drobnymi ogniskami hypodensyjnymi przekroju do 10 mm w seg. 7/6 raczej o charakterze torbieli ( niektóre zbyt małe do jednoznacznej oceny) pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez uwapnionych złogów drogi żółciowe nieposzerzone trzustka śledziona nadnercza bez zmian nerki położone typowo prawidłowej wielkości i szerokości warstw miąższowych bez zastoju moczu i złogów ( dalej dalszy ciąg)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik badania wskazuje na obecność w wątrobie licznych torbieli, których etiologia wymaga diagnostyki. Proszę skonsultować się z gastroenterologiem, który wskaże dalsze poistępowani. Pozdrawiam