Wynik badania USG - czy jest dobry?
Dzień dobry, Wczoraj miałem robione USG jamy brzusznej. Dostałem opis i chciałbym się upewnić, czy wszystko jest dobrze. Wątroba prawidłowej wielkości i echogeniczności. Pęcherzyk żółciowy o cienkich ścianach, wypełniony bezechową żółcią. Przewód żółciowy wspólny i żyła wrotna nieposzerzone. Trzustka prawidłowej wielkości i echogeniczności. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona prawidłowej wielkości i echogeniczności. Obie nerki - położone, wielkość i echostruktura prawidłowe. Złogów ani zastoju moczu nie ma. Pęcherz moczowy o prawidłowych ścianach bez ech w jego świetle. Duże naczynia i węzły chłonne jamy brzusznej USG bez zmian. Ściany przewodu pokarmowego prawidłowe. Z góry dziękuję :)

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Wynik badania jest prawidłowy. Nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam.