USG jamy brzusznej 61-latka

61 lat mężczyzna USG jamy brzusznej Wątroba niepowiększona o prawidłowej echogeniczności jednorodna bez zmian ogniskowych.Pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez cech kamicy .Drogi żółciowe i PŻW nie poszerzone .W rzucie wyrostka haczykowatego trzustki widoczny słabo odgraniczony , nieco niejednorodny obszar hypoechogeniczny o wymiarach ok.15x9 mm .pozostały miąższ trzustki i śledziony niepowiększony o wyraźnych granicach , jednorodny,bez zmian ogniskowych.Proszę o interptetacje wyniku

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie napisał Pan z jakiego powodu było usg? czy mam Pan jakieś objawy? Proszę z wynikiem badania udać się do lekarza zlecającego, znaleziono zmianę w trzustce i najprawdopodobniej koniczne będzie wykonanie biopsji tej zmiany w badaniu EUS.