Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku badania USG wątroby, śledziony, nerek i trzustki u 39-latki

Witam.Wynik USG jamy brzusznej: Wątroba o prawidłowej echogeniczności, bez zmian ogniskowych, niepowiększona. Echostruktura śledziony prawidłowa. Nerki o prawidłowym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym. Nerki bez złogów i zastoju. Trzustka hyperechogeniczna, widoczna w obrębie głowy i trzonu, bez zmian ogniskowych.Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. PŻW i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. .Amylaza całkowita 59 IU/I .Bardzo proszę o interpretację wyniku, zwłaszcza trzustki.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opis badania wskazuje na możliwość występowania patologii w obrębie trzustki. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza zlecającego badanie, który wdroży odwodnienie postępowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam serdecznie,
Badanie USG jamy brzusznej Pani jest prawidłowe. Trzustka w badaniu USG powinna mieć strukturę o jednorodnej echogeniczności. Natomiast obraz trzustki o wzmożonym echu (hiperechogeniczny) nie jest obrazem złym. Ważne aby nie zobrazować zmian ogniskowych w obrębie trzustki. A u Pani zmian ogniskowych nie ma. Wzmożone echo może świadczyć np. o stłuszczeniu trzustki.
Warto udać się z tym wynikiem do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji. A jeśli badani badanie wykonywała bez żadnego skierowania warto pokazać wynik lekarzowi rodzinnemu i z nim się skonsultować.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy