Opis trzustki w badaniu USG jamy brzusznej

Witam! Proszę o interpretację wyniku badania USG jamy brzusznej. Mężczyzna, lat 41, badanie kontrolne, bez wskazań lekarza: Wątroba powiększona w lpp a-p 16,4 cm, hiperechogeniczna o cechach steatosis hepatis bez ewidentnych zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy bezkamienny. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pole trzustki hiperechogeniczne bez zmian ogniskowych. Śledziona w normie w osi długiej 115 mm. Nerki bez cech zastoju i ewidentnych złogów, prawidłowych wymiarów. Pęcherz moczowy miernie wypełniony Aorta brzuszna nieposzerzona, przyaortalnie nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych. Gruczoł krokowy niepowiększony. Wszystko rozumiem, tylko nie wiem co znaczy opis trzustki. Pojawił się taki po raz pierwszy (pole hiperechogeniczne), czy to znaczy, że zaczyna dziać się coś złego.

Witam!
Hiperechogeniczne pole trzustki nie jest złym obrazem. Najważniejsze, że nie ma w trzustce zmian ogniskowych, a hiperechogeniczność może wynikać ze stłuszczenia. Jeśli nie występują żadne objawy typu bóle w nadbrzuszu, śluzowe stolce, utrata masy ciała, cukrzyca to nie ma powodów do obaw. W przeciwnym wypadku wynik należy skonsultować z internistą. Wynik warto przedstawić lekarzowi rodzinnemu. Pozdrawiam serdecznie!