Co oznacza wynik badania USG jamy brzusznej i wątroby?

proszę o interpretacje USG trudne warunki badania ze względu na gazy jelitowe i tkankę tłuszczową. Wotroba powiększona ok 17 cm w lini środkowo-obojczykowej, o cechach stłuszczenia, jednorodna drogi żółciowe nie poszerzone Pęcherzyk żółciowy 87x38 mm, o ścianie do 3 mm bez widocznych złogów. Śledziona 12,6 cm jednorodna. Trzustka widoczna w zakresie głowy i trzonu, niepowiekszona bez zmian ogniskowych i jednoznacznych cech OZT. AAorta brzuszna nie powiększona

Poza stłuszczeniem wątroby i jej powiększeniem z tego powodu (zapewne jest Pan osobą z nadwagą lub wręcz otyłością co tłumaczy ten fakt) nie ma nic nieprawidłowego w wyniku tego badania USG jamy brzusznej.