Jak interpretować wynik badania TK jamy brzusznej i do jakiego lekarza udać się z wizytą?

Wątroba prawidłowej wielkości, o gładkich Dobry wieczor. Po badaniu usg zostalem skierowany na tk. Mam pytanie jak interpretowac te wyniki i do jakiego specjalisty zglosic sie na dalsze konsultacje. Mezczyzna lat 47. Dziekuje. Badanie TK jamy brzusznej wykonano przed i po dożylnym podaniu niejonowego środka kontrastowego metodą dynamiczną. Badanie wielofazowe. Dane ze skierowania: naczyniaka wątroby w badaniu USG. Wątroba prawidłowej wielkości, o gładkich obrysach, jednorodna. W segmencie VI wątroby widoczna jest jedynie w żyły wrotnej nieznacznie hipodensyjna zmiana ogniskowa o wym. na przekroju poprzecznym 11x8 mm. W segmencie IV wątroby widoczne jest punkcikowate, milimetrowe zwapnienie. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe, PŻW i żyła wrotna nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości, cienkościenny, bez widocznych w TK złogów. Śledziona jednorodna, powiększona w wymiarze dwubiegunowym do 140 mm, bez zmian ogniskowych. Trzustka prawidłowej wielkości, o równych obrysach, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Oba nadnercza jednorodne, niepowiększone. Kształt, wielkość, położenie i typ zakontrastowania w poszczególnych fazach badania obu nerek prawidłowe. Funkcja obu nerek zachowana. Oba UKM nieposzerzone, bez złogów. Na granicy prawego śródbrzusza i podbrzusza widoczne są pojedyncze, nieznacznie powiększone węzły chłonne krezkowe o wym. w osi krótkiej do 7 mm. Poza tym nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych wewnątrz- i zaotrzewnowych. Wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie stwierdza się. Aorta brzuszna o prawidłowym przebiegu, bez odcinkowych poszerzeń.

Witam serdecznie,

Z wynikiem najlepiej zgłosić się do lekarza zlecającego badanie, chirurga ogólnego lub internisty celem konsultacji.

Pozdrawiam.