Jak interpretować wynik badania TK jamy brzusznej u osoby przed wizytą u lekarza?

Witam. Miałam robioną Tomografie komputerowa jamy brzusznej i miednicy małej z kontrastem. Wskazaniem do badania była mnoga kamica nerkowa. Na wizytę u lekarza muszę troszkę poczekać. Proszę więc o interpretację wyników. Wątroba niepowiekszona o jednorodnej strukturze bez zmian ogniskowych. Drogo żółciowe wewnątrz oraz zewnatrzwatrobowe nie poszerzone. Pęcherzyk zolciowy nie powiększony o prawidłowej ścianie, uwapnionych złogów w jego obrębie nie uwidoczniono. Trzustka prawidłowej wielkosci, jednorodna. Zbiorników planowych wewnątrz i okolotrzustkowyh nie uwidoczniono . Sledziona nie powiększona. Bez zmian ogniskowych. Nerki prawidłowej wielkości, bez zmian ogniskowych, zastoju. W Kielcach nerkowych obu nerek ( głównie środkowych i dolnych) mnogiej uwolnione złogi, różnej wielkości- największe średnicy 5mm - 6 mm. Prawy moczowod w podmiedniczkowym odcinku oraz w odcinku wewnątrzmiedniczych dwukrotnie zacięty. Nadnerczy prawidłowe. Pęcherz moczowy o niepogrubialych, gładko obrysowanych ścianach, dobrze zakontrastowany. Moczowody nieposzerzone. Kamica prawidłowej wielkości. Bez zmian ogniskowych. Składowa ilość płynu w zatoce Douglasa. Powiększonych węzłów chłonnych oraz wolnego płynu wewnatrzotrzewnowo nie uwidoczniono. Ale ta brzuszka prawidłowej szerokości bez zmian miażdżycowych. Z góry dziękuję

Badanie TK potwierdziły obecność kamieni nerkowych w obu nerkach w dużej ilości, ale niewielkie, mogące okresowo "schodzić" dając silne dolegliwości bólowe. Prawy moczowód jest zbyt zagięty i to 2-krotnie, więc też może dawać utrudnienie odpływu moczu i zwiększa prawdopodobieństwo powstawania złogów (kamieni) nerkowych. Poza tym w badaniu TK bez innych zmian i nieprawidłowości. Wynik należy skonsultować z urologiem, który ostatecznie określi dalszy sposób postępowania..