Co oznacza taki wynik badania wątroby u 28-latki?

Witam Piszę z zapytaniem o interpretację wyników badań. Wątroba powiększona dł CC 167mm o znacznie obniżonej densyjnosci około 10 HU cechy stluszczenia z obecnością zmiany ogniskowej śr 22x25mm w segm 8 . Czy to nowotwór?
KOBIETA, 28 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

obecność zmiany ogniskowej nie musi od razu oznaczać nowotworu. Wiele zmian ogniskowych w wątrobie może być łagodne jak na przykład torbiele, naczyniaki czy ogniskowe stłuszczenia. Jednakże zawsze istnieje możliwość, że może to być zmiana nowotworowa, w tym zarówno łagodna (jak na przykład gruczolak), jak i złośliwa.

Niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak rezonans magnetyczny lub biopsja, aby dokładnie zdiagnozować rodzaj zmiany. Zdecydowanie zalecamy skonsultować się z lekarzem hepatologiem lub onkologiem, który na podstawie pełnego obrazu klinicznego, historii medycznej i dodatkowych badań będzie mógł dokładnie określić naturę zmiany i zaproponować odpowiednie postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/rak-watroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.