Co oznacza wątroba niepowiększona o nierównych zarysach niejednorodna?

Dziecko ma 6 lat od urodzenia choruje na atrezja dróg żółciowych (nigdy nie piłam alkoholu ) dziecko leczy się w CZD Warszawie .Córka ma wyniki ; Płytki krwi 107 a norma to 150-350.Alt 173. AST 56 GGTP 148 BILIRUBINE 0,49 Miała USG DOPPLER Opis usg ;wątroba niepowiększona o nierównych zarysach niejednorodna powiększona śledziona dł 121 mm przepływ wrotny dowątrobowy Vmax.33cm/sek przepływ w żyłach wątrobowych nieco spłaszczony bez fali zwrotnej.Bardzo proszę o skomentowanie wyników co to ozna

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena przez lekarza prowadzącego najlepiej w porównaniu do poprzednich wyników.