Wynik badania krwi.
Ostatnio byłam na rutynowym badaniu krwi, no i jakie są wyniki: białko C (CRP) 0,97 mg/l, bilurubina w surowicy 22,58 umol/l, aminotransferaza alaminowa (ALT) 342 U/L, aminotransferaza asparaginianowa (AST) 309 U/L , dehydrogenaza mleczanowa (LDH) 242 U/L, gamma-glutamylotranspeptydaza (GGTP) 198 U/L, przeciwciała antHCV 0,12 index - wynik negatywny, przeciwciała anty HCV HBsAg - negatywny, ujemny<0,10, index HBsAg negatywne. Wynik badania USG jamy brzusznej: Wątroba i śledziona niepowiększone, jednorodne, normoechogenne. Pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, trzustka, przestrzeń okołoaortalna w normie. Obie nerki w położeniu prawidłowym. Obie nerki bez cech zastoju i kamicy, nerki o zachowanej echostrukturze i echogeniczności. Pęcherz moczowy o gładkich zarysach. Proszę o skomentowanie tego wyniku i, o ile to możliwe, odpowiedzieć, co nie gra w moim organizźmie.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam!
Wobec przedstawionych wyników (znacznie podwyższenie ALAT, ASPAT i GGTP, pozostałe również, ale w mniejszym stopniu), niewątpliwie należy pogłębić diagnostykę.
W zależności od dominujących objawów można wykonać: