Dehydrogenaza mleczanowa i inne badania enzymów

Witam.Wyniki enzymow watrobowych sa nastepujace Bilirubina 9,6umol/l norma 24 AST 20 U/L norma 1-37 ALT 35 U/L norma 1-41 GGTP 111,0 U/L norma 1-71 Fosfataza alkaliczna 119,0 U/L norma 40-129 Dehydrogenaza mleczanowa 305U/L norma 1-480 jest tylko powyzej normy GGTP to moze swiatczyc o zaburzeniach splywu zolci do dwunastnicy jesli tak to jak jest dalej badane i co jest z tym robione prosze o odpowiedz

Taki wyniki nie wskazują na utrudnienie spływu żółci do dwunastnicy (GGTP nieznacznie podwyższone - niepokój budzą duże wartości 3-4 krotne podwyższenie normy). Do rozważenia ewentualnie celem pogłębienia diagnostyki wykonanie USG jamy brzusznej (zastój żółci w USG jest doskonale widoczny). O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.