Aminotransferaza alaninowa oraz aminotransferaza asparaginianowa

Witam. Mam problem. Pobolewa mnie okolica wątroby i śledziony od czasu do czasu. Zrobiłem badania: Fosfataza alkaliczna (ALP) (L11) - 60 - U/L 40 — 129 Aminotransferaza alaninowa (ALT) (I17) -↑45 - U/L < 41 Aminotransferaza asparaginianowa (AST) (I19) - 39 U/L < 40 Bilirubina całkowita (I89) 0,73 mg/dL 0,17 — 1,20 Gamma-glutamylotranspeptydaza (GGTP) (L31). Po w/w wynikach można określić co mi dolega?

Magdalena StusiĹska

Niestety, same wyniki to za mało- najlepiej wykonać dodatkowo USG brzucha i skonsultować się z lekarzem.