Dyskomfort w okolicy wątroby i wyniki prób wątrobowych

Dzień dobry, mam 32 lata, jestem wegetarianinem, cholseterol w normie, palę i piję 2-3x w miesiącu 2-3 lampki wina 2-3 papierosy, regularnie uprawiam sport. od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort w okolicach wątroby. Dziś odebrałem wyniki badań krwi - wykazały podwyższony poziom AST (38), ALT (56) i GGTP (121), biliriubina cał. i fosfataza zas. w normie. oprócz tego b. niski poziom leukocytów (3,6 tys/ul) i neutrofilów (1,53 tys/ul). w jakim kierunku powinna pójść dalsza diagnostyka?

Wyniki badań laboratoryjnych tylko w niewielkim stopniu odbiegają od normy i raczej nie budzą niepokoju. Jeśli ból brzucha lokalizuje się w rzucie wątroby radziłbym wykonać USG jamy brzusznej celem głównie oceny stanu dróg żółciowych (ocena w kierunku kamicy pęcherzyka żółciowego).