Co może oznaczać mój opis badania wątroby?

Witam, proszę o pomoc, bardzo mnie stresuje ten opis. Wątroba niepowiększona. W prawym płacie wątroby na granicy segm. VII/VIII uwidoczniono nieco hypoechogenną zmianę ogniskową wielkości ok 18mm, bez cech wzmożonego przepływu naczyniowego oraz modelowania okolicznej żyły wątrobowej - obraz niejednoznaczny - ognisko hyposteatozy? nietypowy naczyniak? nie można wykluczyć zmiany o innym charakterze. Zalecana wczesna kontrola w badaniu USG za 3m-ce lub dalsza diagnostyka w TK lub MR. Poza tym wątroba jednorodna. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. PŻW, ŻW - nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy ze złogiem wielkości ok 24mm, bez cech pogrubienia ściany w badaniu.Trzustka niepogrubiała, jednorodna. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona obecnie 12,6cm w osi długiej, jednorodnej echogeniczności. Obie nerki o prawidłowym położeniu, kształcie i wielkości, z prawidłową echostrukturą miąższu, bez cech kamicy i zastoju moczu. Aorta brzuszna i tt. biodrowe wspólne nieposzerzone. Okolica okołoaortalna bez zmian. Pęcherz moczowy miernie wypełniony, echoujemny. Bez cech wolnego płynu w jamie otrzewnowej. Pacjenta pouczono. Zalecana konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wykryto zmianę w wątrobie, ale na podstawie samego usg nie można określić jaki ma ona charakter. Dlatego powinien Pan skontaktować się z lekarzem prowadzącym. On na podstawie pana stanu klinicznego zaplanuje dalszą diagnostykę.