Wątroba powiększona jednorodna o podwyższonej echogeniczności miąższu

proszę o interpretację wyniku badań USG :wątroba powiększona jednorodna o podwyższonej echogeniczności miąższu-steatosispęcherzyk żółciowy długi 12cm cienkościenny z poziomem zagęszczonej żółcidrogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe poszezrzone,PZW szerokości 13mm.główka trzustki powiększona ,niejednorodna, w jej obrębie widoczne hypoechogenne,lit-torbielowate ognisko wielkości ok. 27x25mmposzerzony w obrębie trzonu przewód Wirsunga do 4mm

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik przede wszystkim powinien zostać oceniony w oparciu o dane kliniczne. Ze względu jednak na liczne nieprawidłowości, a w szczególności obecność zmiany w obrębie trzustki, najpewniej konieczna będzie dalsza diagnostyka, tj. CT jamy brzusznej. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.